Basında Biz

Zonguldak 80 ili geride bıraktı

http://zonguldak.gsb.gov.tr/SiteAssets/Lists/BasindaBiz/NewForm/Zonguldak%2080%20ili%20geride%20b%C4%B1rakt%C4%B1.bmp

2 bin 800 genç Bizim İller Projesi kapsamında geziye getirilecek.

Zonguldak Gençlik Merkezi’nin Bizim İller Projesi kapsamında 280 olan gezi kontenjan sayısı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yüzde 100 arttırılarak 2 bin 800’e çıkarıldı.
80 ili geride bıraktıklarını belirten Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, Zonguldak olarak 2 bin 800 genci, Bizim İller Projesi kapsamında bu yıl İstanbul, Bursa, Safranbolu, Amasra ve Bolu illerine geziye getirileceklerini söyledi.


?

Üzülmez’den gençlere tatil müjdesi..

http://zonguldak.gsb.gov.tr/SiteAssets/Lists/BasindaBiz/NewForm/gen%C3%A7lik.jpg

?Bizim İller Projesi kapsamında Şubat ayında Zonguldak’tan yüzlerce sayıda genç, değişik illere tatile gönderilecek.

?Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, Ankara ziyaretini değerlendirdi
Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nün Ankara’da düzenlediği toplantıya katılan Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, Avrupa Birliği Projesi kapsamında İsveç, Çek Cumhuriyeti ve Almanya’ya ziyaretler gerçekleştirileceğini ve ziyaretlerde orada ki gençlik merkezlerinin çalışma şekillerini yerinde görmüş olacaklarını kaydetti.
Zonguldak Gençlik Merkezi olarak Türk Halk Müziği Solist Yarışması başvurularının devam ettiğini belirten Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, gençlere katılım çağrısında bulundu.
Nisan ayında Zonguldak’ta ilk kez olarak Bölgesel Halk Müziği Yarışması’nı düzenleyeceklerini belirten Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, diğer yandan Şubat tatili kapsamında Zonguldak’tan yüzlerce sayıda ki genci illere geziye götürecekleri müjdesini vererek, tatilde gençleri Gençlik merkezine beklediklerini söyledi. Haydar Üzülmez yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
İSVEÇ, ÇEK CUMHURİYETİ VE ALMANYA ZİYARETLERİMİZ OLACAK

 

Elmas minikleri sevindirdi

http://zonguldak.gsb.gov.tr/SiteAssets/Lists/BasindaBiz/NewForm/elmas.bmp

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün bünyesinde yer alan Gençlik Merkezi Müdürlüğü ile Zonguldak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde düzenlenen etkinlikte Zonguldaksporlu futbolcular kimsesiz çocuklara imzalı forma hediye ettiler.
Teknik Patron Raşit Çalık nezaretinde Canpolat Pamay Spor Salonu’na gelen futbolcular, miniklerin çeşitli etkinliklerde yaptıkları etkinlikleri incelediler. Daha sonra miniklere imzalı Zonguldakspor forması hediye eden futbolcular, çocuklarla bir süre top oynadılar. Konu hakkında bilgi veren Gençlik  Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, şunları söyledi; “Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi Müdürlüğümüz ile Zonguldak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile düzenlediğimiz protokol çerçevesinde çocuk evlerinde kalan miniklere yönelik sosyal etkinliklerimiz devam etmekte. Bu çerçevede Gitar, Keman, Model Uçak Kursu,  Ebru kırsı gibi  çalışmalarımız var.Ayrıca bir etkinlik daha düzenleyerek Zonguldaksporlu futbolcuları miniklerimizle bir araya getirdik. Futbolcularımız miniklere arkalarında isimleri yazan 67 numaralı imzalı Zonguldakspor forması hediye ettiler. Ayrıca salonda çocuklarımızla birlikte küçük oyunlar oynadılar. Ben bu etkiliği düzenlememizde bize destek olan Zonguldakspor  Kulüp Başkanı M. Salih Demir ve Yönetim Kurulu üyelerine,  Teknik Direktör Raşit  Çalık ve yardımcıları ile katılan tüm futbolcu kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Çocuk evlerinde kalan kimsesiz çocuklarını biraz olsun sevindirdik ise ne mutlu bize. Ben Zonguldakspor’a ligde  başarılar diliyorum.

Teknik Patron Raşit  Çalık ile ekip olarak bu tür etkinliklere kalmaktan mutluluk duyduklarını, çocuk evlerinde kalan minik çocuklara herkesin  destek olması  gerektiğini belirtti.

Üzülmez gençleri bilgilendirdi

http://zonguldak.gsb.gov.tr/SiteAssets/Lists/BasindaBiz/NewForm/gen%C3%A7lik%20merkezi.bmp

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından Zonguldak  genelinde eğitim veren okullarda  öğrenim gören öğrencilere yönelik gençlik kamplarının tanıtımı, gezilerin tanıtımı, Gençlik Merkezi’nin  faaliyetlerinin tanıtımı,  öğrencilerin gençlik merkezinden beklentilerine yönelik bir toplantı gerçekleştirildi. Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, Gençlik merkezi görevlileri ve okurları temsilen birer öğrencinin katıldığı toplantıda ilk olarak katılımcıları üyelik kartları dağıtıldı. Daha sonra söz alan Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, konu hakkında katılımcılara bilgiler vererek şunları söyledi:
“Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürlüğünce gençlerin, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarını ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerine fırsat vererek topluma  aktif olarak katılmasını sağlamak ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmalar yapmak amacı ile Okul Öğrenci Meclis Başkanları ile bir  toplantı gerçekleştirdik. Toplantımızda orta okul ve lise Meclis başkanları katıldı.Gündem olarak da  öğrencilerimize gençlik kamplarının tanıtımı, gezilerin tanıtımı , Gençlik Merkezi’nin faaliyetin tanıtımı, öğrencilerin Gençlik Merkezlerinden beklentileri  ve gönüllü üyelik gibi konular görüşüldü. Bunun ile  ilgili bilgiler aktarıldı. Bu toplantıyı düzenlememizdeki amaç gençlerimize  Gençlik Merkezlerini tanıtmak ve  faaliyetlere katılımlarını sağlamaktı. Toplantı gayet yararlı geçti. Ben katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu tür toplantıları düzenlemeye devam edeceğiz.”
Daha sonra Gençlik Merkezi faaliyetleri slayt gösterisi eşliğinde öğrencilere anlatıldı ve bu etkinliklere katılmaları istendi.
?

Öğrencilere mangala oyunu tanıtıldı

http://zonguldak.gsb.gov.tr/SiteAssets/Lists/BasindaBiz/NewForm/mangala.bmp

Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, Kilimli İlçesi’nde Madenciler ve Cumhuriyet İlköğretim okullarını ziyaret etti.
İlk olarak Madenciler İlkokulu’nu ziyaret eden haydar Üzülmez, okul müdürü Kemalettin Öral’a birer adet futbol ve basketbol topu ile mangala oyun seti hediye etti.
Ardından öğrencilere hitaben konuşma yapan Haydar Üzülmez, Gençlik Merkezi olarak düzenledikleri kurslara ve gezilere katılım çağrısında bulundu.
Üzülmez daha sonra Türklerin eski tarihlerde strateji oyunu olarak bilinen mangala oyununun nasıl oynanması gerektiğini anlattı.

 

Akdeniz Çelik’i kutladı

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/%C3%A7elik.jpg

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Biyoloji Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi  Mehmet Melih Çelik,  Gençlik ve Spor bakanlığı tarafından uygulanan ‘Bu Memleket Bizim’ Sloganlı proje  çerçevesinde  Çukurova Gençlik Treni ile yaptığı seyahat sonrasında  anılarını, hislerini ve gördüklerini anlatan bir yazı ile girdiği yarışmada  ödüle layık göründü . Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz  ve Gençlik Hizmetleri  Müdürü  Haydar Üzülmez, Mehmet Melik Çelik’i göstermiş olduğu başarıdan dolayı kutlayarak başarılarının devamını dilediler.  Çelik’in Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından ödüllendirileceğini  belirten  Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Uğur Akdeniz, konu hakkında yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi; “Bakanlığımız tarafından düzenlenen ‘ Bu memleket bizim ‘ kapsamında  Bu yaz Gençlik trenleri gezisi düzenlenmişti. Zonguldak’tan bu proje kapsamında Bülent Ecevit Üniversitesi Biyoloji bölümü 3. sınıf öğrencisi Mehmet Melih Çelik, kardeşimiz seyahatlerle ilgili izlenimleri  anlatan  yazılar yazmış. Bakanlığımızın düzenlediği bu yarışmada 
Yaptığı seyahat  hakkında yazdığı yazı ile ödüle layık görünen  Mehmet  Melih Çelik, yazdığı yazı ile bakanlığımız tarafından ödüle layık görüldü. Ödü bugün kendisine Bakanımız tarafından verilecektir. Ben kardeşimizi ir kez daha tebrik ediyorum. Ayrıca kendisi Fransa’da düzenlenecek olan tenis turnuvasını  izlemeye getirilecektir.”
?

Zihinsel engellilere tiyatro kursu verilecek

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/zhnsl.jpg

Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Gençlik Merkezi’nde hafif Zihinsel Engelli öğrencilere tiyatro kursunun verileceğini söyledi.Zonguldak Gençlik Merkezi’nde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde Hafif Zihinsel Engelli öğrenciler için düzenlenen kursu ziyaret etti.
Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez ile birlikte kursiyer öğrencileri tarafından yapılan meyve maketlerini inceleyen Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, hafif zihinsel engelli öğrencilere gençlik merkezinde tiyatro kursu verilmeye başlanacağını ifade etti.
?

 

Akdeniz’den müjdeli haber

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/habr.jpg

Canpolat Pamay Spor Salonu’nda denetim yapan Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Site’de yapımı devam eden kapalı spor salonunun 4 ay sonra hizmet vermeye başlayacağı müjdesini verdi.Uğur Akdeniz, Canpolat Pamay Kapalı Spor Salonu’nun ise eksikliklerinin tamamlanarak, “Salonumuz okul sporları sezonuna hazır hale getirilecek.” dedi.

Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Canpolat Pamay Salonu’nda denetlemelerde bulundu.Beraberinde Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez ve müdürlük birim amirleriyle birlikte salonda bulunan sporcu ve teknik adamların odaları ile salon zeminini inceleyen Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, 2012-2013 Eğitim Öğretim Sezonu’nun başlaması nedeniyle yakın süreçte okul sporları sezonunun açılacağını belirterek, salonun tüm eksikliğini gidereceklerini kaydetti.
Akdeniz ayrıca, Zonguldak Site Mevkii’nde yapımına devam edilen Kapalı Spor Salonu’nun yüzde 90 oranında tamamlandığını ve önümüzdeki 4 aylık süreçte ince işlerin tamamlanarak hizmete açılacağını ifade ederek şunları kaydetti.


?

1500 KİŞİLİK SPOR SALONU İNŞAATI

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/mdr.jpg

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ UĞUR AKDENİZ: “ULUSLAR ARASI ORGANİZASYONLARA UYGUN OLARAK YAPILMIŞTIR”

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Site’de yapımı devam eden Spor Salonu inşaatının kısa süre içerisinde tamamlanacağını ifade etti.
Akdeniz, 1995 yılında ihalesi yapılan Spor Salonu inşaatının kısa sürede tamamlanıp hizmete açılacağını ifade etti. Salonun, uluslar arası organizasyonlara uygun olarak yapıldığını aktaran Akdeniz, “Salonun kapasitesi 1500 kişilik. Basın locaları, protokol locaları ve tribünler son sistem ile yapılmıştır. Uluslar arası organizasyonlara uygun olarak yapılmıştır. İki katlı otoparkı bulunuyor. Türkiye şampiyonaları gibi tüm branşlar Can Polat Pamay’ın ölçüleri tutmuyor. Bununla beraber kapasitesi Devrek ve Kdz. Ereğli ile üçüncü büyük tesis olacak. İçeride ince işçilikler var. Onlar yapılacak ihalesi Ankara’da yapıldı. Ödeneğin çıkacağı söylendi. Çıktığı anda kısa sürede tamamlanacak” diye konuştu.

?

Çanakkale’yi gezdiler

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/seyyahh.jpg

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tüm Türkiye genelinde başlattığı ‘Seyyah Uluçınar’ın izinde’ adlı proje kapsamında Zonguldak’tan 40 kişi, Çanakkale’ye 4 günlük geziye gönderildi.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Zonguldak Gençlik Merkezi tarafından organize edilen geziye Kafile Başkanı Ertan Demir ve idareci Kazım Ünlü eşlik etti.
Gezi boyunca profesyonel rehberler Zonguldak grubuna Çanakkale Savaşı ile ilgili bilgeler sundular.
Zonguldaklı gezi grubu, gezinin ilk gününde; Gelibolu yarımadasını gezdi.
Yarımada içerisinde yeni açılan Similasyon Merkezi, müzesi, Seyit Onbaşı Tabyası, Şahindere Şehitliği, 57. Alay Şehitliği, Yahya Çavuş Anıtı, Kabatepe Müzesi, Anzak koyu, Conk Bayırı, Namazgah Tabyası, Kilitbahir, Kanlı Sırt ve Settül Bahir ile Çanakkale Şehitler Abidesi gezildi.
Ayrıca gezinin birinci günü akşamı Çanakkale Destanı adlı profesyonel bir tiyatro gösterisi izlenildi.
Gezinci gününde ise; Truva Antik Kenti, Çanakkale Arkeoloji Müzesi, Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşı’yı gezildi.
Gezinin son gününde ise; Gençlik Liderleri eşliğinde şehrin Kordonboyu ve muhtelif yerler gezilerek Zonguldak’a dönüş gerçekleştirildi.
Gezinin çok güzel geçtiğini belirten Kafile Başkanı Ertan Demir, günümüzde vermekte olduğumuz kültürel ve ekonomik mücadelenin ancak Çanakkale ruhuyla kazanılabileceğini söyledi.
?

Gençlik Treni Zonguldak’tan yola çıktı

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/tren-3.jpg

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün “Bu memleket Bizim” Tren Gezisi’nin 4. grubu Cuma günü saat 15.45’te Zonguldak garından hareket etti.
Zonguldak Tren Garından hareket eden “Bu memleket bizim Gençlik Treni’ne Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, Kilimli Belediye Başkanı Dr. Seçkin Özdemir, Eğitim Bir-Sen Gökçebey Şube Başkanı İbrahim Sezer, AK Parti Kilimli Belde Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Zonguldak’tan 4. sefer kalkan gezi programına, Iğdır, Mersin, Bursa, Antalya, Ankara ve İstanbul gibi çok sayıda ilden karayoluyla gelen 19-29 yaş grubu arasındaki değişen 85 kişilik erkek grubu katıldı.
Gruba Zonguldak’tan ise 28 kişi dahil oldu.
Trene binmeden önce Kilimli Belediye Başkanı Dr. Seçkin Özdemir tarafından Mersin’den gelen grup üyesine Kilimli Beldiyespor takım formasını hediye ederek, “Buforma ilimizin tek profesyonel takımının formasıdır ve sana hediye etmekten büyük bir gurur duyuyorum.” dedi
Ayrıca Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü, Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, Kilimli Belediye Başkanı Dr. seçkin Özdemir ile Eğitim Bir-sen Gökçebey Şube Başkanı İbrahim Sezer, geziye katılan grup üyelerinin her birine çanta, kitap, ajanda ve şapka hediye ettiler.
Trenin kalkış hareketini ise Kilimli Belediye Başkanı Dr. Seçkin Özdemir yaptı ve tren öyle hareket etti.
Bu Memleket bizim Tren Gezisine katılan gençlerle Kilimli beldesine kadar trenle gelen Kilimli Belediye Başkanı Dr. seçkin Özdemir, Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl müdürü Uğur Akdeniz ve Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, Kilimli’de inerek, gezi grubunu uğurladılar.
?

Minikler basketbolu sevdi

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/M%C4%B0N%C4%B0K.jpg

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan İl Spor Merkezlerinde çeşitli branşlarda çalışmalar sürüyor.

Spor Merkezleri arasında en fazla ilgi basketbola branşı görüyor. Yaş kategorilerine göre iki gruba ayrılar öğrenciler çalışmalarını Basketbol İl Temsilcisi Antrenör Adnan Yakut ve Antrenör Hüseyin Özkan nezaretinde devam ettiriyorlar. Haftanın üç günü yapılan  antrenmanlarda öğrencileri basketbolun temel bilgileri uygulamalı olarak gösteriliyor.

?

Karaelmas trenini Vali Erol Ayyıldız uğurladı

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/tren.jpg

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerini yerinde görmeleri amacıyla bu yıl ilk kez başlattığı proje kapsamında “Karaelmas Gençlik Treni” ilk yolculuğuna pazar günü çıktı.

Türkiye’nin değişik illerinden gelen ve Zonguldak’tan katılan 19-29 yaş grubu 80 bayan, Gençlik Treni’yle yola çıktılar. Zonguldak’tan başlayan yolculuk, Karabük, Ankara-Kayseri, Sivas-Ankara ve Zonguldak hattında tamamlanacak. 
Gençlik trenini  uğurlamak için pazar günü  Zonguldak Garı’nda bir tören düzenlendi. Törene Vali Erol Ayyıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, bazı daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

?

ZONGULDAK'A SPOR İL MÜDÜRÜ AKINI!

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/toplant%C4%B1.jpg

 

Spor İl Müdürleri Bölge Grup toplantısı Zonguldak'ta yapıldı. 11 İl Müdürü, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Kontrolörleri Kurulu Başkanı Fevzi Çelik başkanlığında tesisler, spor ve sporcu gelişimi, hizmet içi eğitim konularını masaya yatırdı.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bölge Grup toplantısı Zonguldak’ta yapıldı. Dedeman Otel’de gerçekleşen toplantıya, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Kontrolörleri Kurulu Başkanı Fevzi Çelik, Spor Kuruluşları Dairesi Başkanlığı Sicil Lisans Şube Müdürü Şevket Özerdem, Spor Kontrolörü Arif Çolak, Personel Eğitim Dairesi Başkanlığı’ndan Mustafa Balcı ile ZonguldakSpor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Spor Şube Müdürü İbrahim Açıkgöz, spor uzmanı Hakan Yüksel, Bartın Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Bolu Spor İl Müdürü Suat Çelen, Yozgat Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Kırıkkale Spor İl Müdürü Rıfat Ünlü, Ankara Spor İl Müdürü Burhan Başoğlu, Düzce Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Çorum Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Kastamonu Spor Şube Müdürü Adem Keloğlu, Çankırı Spor İl Müdürü Seyfettin Turan, Karabük Spor İl Müdürü Abdullah Çetin katıldı.

“Tesislerimiz gençlerimize sonuna kadar açık”

Zonguldak Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, “Sporun tabana yayılması ve kitlelere ulaşması için büyük çaba içindeyiz. Tesislerimizin kapılarına gençlerimize sonuna kadar açmış vaziyetteyiz. Gençlerin spor yapma aşkı bizleri çok mutlu ediyor” dedi.
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Kontrolörleri Kurulu Başkanı Fevzi Çelik başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısında, tesislerin genel durumları masaya yatırılırken, sicil lisans, sporcu sayıları ve artırılması, sporun geliştirilmesi, vatandaşların spora yönlendirilmesi ve spor yapan vatandaş sayısının artırılması, antrenör denetimleri konularıyla ilgili değerlendirme yapıldı, fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca hizmet içi eğitime daha çok katkı sağlanması ve çözüm yolları arandı.
Spor İl Müdürleri, toplantının ardından Karaelmas Kemal Köksal Stadı ve Canpolat Pamay Spor Salonu’nu gezerek incelemelerde bulundu.

?

DÜNYA ALEM DUYSUN, 2020'Yİ ÇOK İSTİYORUZ

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/%C5%9Ffk.jpg

 

İstanbul'un, 2020 Londra Olimpiyatları'na adaylık statüsünün kazanmasının ardından Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından Olimpik kültür ve bilincin yaygınlaşması amacıyla düzenlenen "Olimpik Gün Yürüyüşü"nün Zonguldak ayağı dün yapıldı. Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, "2020 Olimpiyatları'nın ülkemizde yapılmasını çok istiyoruz" dedi.

?

Zonguldak'ta 'Olimpik Gün Yürüyüşü' düzenlendi

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/olimpik-gun-zonguldak.jpg

Zonguldak'ta Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle Türkiye'de olimpik kültür ve bilincin yaygınlaşması amacıyla düzenlenen "Olimpik Gün Yürüyüşü "yapıldı. Zonguldaklı sporcuların taşıdığı Türk bayrağıyla beraber Kızılay Merkezi'nde başlayan yürüyüş Valilik önünde son buldu.

AKDENİZ: OLİMPİYATLARI İSTEDİĞİMİZİ GÖSTERDİK

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, yaptığı konuşmada, Türkiye olarak olimpiyatları yapmaya hazır olunduğunu Zonguldak’ta bir araya gelerek gösterdiklerini söyledi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Akdeniz, “Zonguldak merkezle beraber 5 ilçemizde bu etkinlik düzenleniyor. Bu yürüyüşte amaç 2020 Olimpiyatlarına adaylığını resmiyet kazanan Türkiye’nin, Olimpiyatlarının alınmasına destek sağlamak amacıyla bir araya geldik.

Olimpik ruhun ülkemizde var olduğunu, olimpik ahlakın var olduğunu Tüm Dünyaya göstermek. Gençlik ve Spor Bakanlığı 81 ilde bu etkinliği gerçekleştiriyor.

Olimpik gün yürüyüşüne sporcularımız, Sivil toplum kuruluşlarının, Zonguldak’ta Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na bağlı kulüplerin, vatandaşlarımızın, sporcu velilerimizin katkısı oldu. Önümüzdeki yıllarda daha planlı, daha fazla katılımla organize edeceğiz. Vatandaşlarımızdan bazıları koşarak, bazıları yürüyerek destek verdi. Buradaki asıl amacımız ülkemizin Olimpiyatları istediğini göstermek. “ dedi.


?

İl Spor Merkezleri açılıyor

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/il%20spor%20merkz.jpg

En iyisi olmak senin elinde, şimdi sıra sende

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün İl Spor Merkezleri açılıyor.
Alınan bilgiye göre spor merkezlerinin açılışının; Zonguldak Karaelmas Canpolat Pamay Spor Salonu’nda 29 Haziran Cuma günü saat 10.00’da gerçekleştirileceği öğrenildi.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, müracaatların başladığını ve kayıt olmak isteyenlerin kendilerine başvurması gerektiği belirtilerek, açılacak olan spor branşları şu şekilde kaydedildi:
Atletizm, Batminton (Kilimli), Basketbol (Kilimli), Bilardo, Boks, Jimnastik, Çim Hokeyi, Dans-Bale, Futbol (Kız-Erkek), Güreş, Hentbol, Judo (Kuraş), Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Satranç, Taekwando, Tenis, Voleybol, Yelken, Özel Sporcular (Basketbol), İzcilik, İşitme Engelliler (Basketbol-Masa Tenisi), Görme Engelliler (Gool Ball) 
Müracaat: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü
Tel: 0 372 2512613
Açılış tarihi: 29 haziran 2012 Cuma
Saat: 10.00
Yer: Karaelmas Canpolat Pamay Spor Salonu –Zonguldak

?

HALK'IN GURURU

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/halk.jpg

 

Zonguldak Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi, Muğla'da düzenlenen Yıldızlar Halk Oyunları Türkiye Birinciliği'nde şampiyon oldu. Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, şampiyon kızları dün tek tek tebrik etti, eşofmanla ödüllendirdi. 

?

 

Zonguldak Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi, yıldızlarda Türkiye’nin 1 numarası

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Muğla Marmaris’te düzenlenen Gençlik Merkezleri arası Yıldızlar Halk Oyunları Türkiye Birinciliği tamamlandı. Fatma Bozacıoğlu ve Hikmet Sinan yönetimindeki Zonguldak Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi, 34 ayrı gençlik merkezini geride bırakarak şampiyon oldu.
Zonguldak’a şampiyonluk kupasıyla dönen kızlar, dün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz’in huzuruna çıktı. Akdeniz, kupa ve en iyi performans belgesine sahip Halk Oyunları ekibini tek tek kutladı, ödül olarak eşofman verdi.
“Uluslar arasında da başarılı olmanızı bekliyorum”
Uğur Akdeniz, Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin Türkiye şampiyonu olmasının Zonguldak adına büyük bir başarılı olduğunu belirterek, “Kızlarımız Muğla’da Zonguldak’ımızın yöresel oyununu çok iyi sergileyerek Türkiye şampiyonu oldular. Büyük bir başarı. Başarıda emeği geçen hocalarımızı, ekibimizi kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Elde ettikleri başarıya layık değil ama kendilerine eşofman hediye edeceğiz. Bunun belki uluslar arası ayağı da olacak. Ekibimizin uluslar arasında düzenlenecek organizasyona katılmaları halinde de aynı başarıyı elde edeceklerine inanıyorum. Buradan gençlere sesleniyorum. Gençlik Merkezi faaliyetleriyle ilgili bilgi edinsinler, Halk Oyunları ekibine katılsınlar. Gençlik Merkezi’mizin bu konuda tüm gençlere kapıları açıktır” açıklamasında bulundu.

 

?

EN PAHALISI SU SPORLARI

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/GSM.jpg

 

İl Spor Merkezleri branş ücretleri belirlendi

 

 Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 34 branşta açacağı İlSpor Merkezleri’nde 2 aylık ücret tarifesini belirledi. 
29 Haziran Cuma günü Canpolat Pamay Spor Salonu’nda yapılacak açılış seremonisiyle faaliyete başlayacak olan İl Spor Merkezleri’nde en pahalı spor branşı yüzme. Bakacakkadı 100. Yıl Atatürk Hizmet Köyü’ndeki yüzme kursu aylık 250 TL, Dedeman Otel’deki yüzme kursu ise 225 TL olarak belirlendi. Yüzme sporunu, 100 TL ile Bowling, 80 TL ile futbol, kano, kürek, tenis ve yelken izliyor.
Spor İl Müdürlüğü, atletizm, futbol (kızlar), goalball (görme engelliler), hentbolun yanı sıra işitme engelliler, özel sporculardan herhangi bir ücret talep etmeyecek.
Okulların sona ermesiyle birlikte çocuk ve gençlerin tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri için açılan İl Spor Merkezleri’nin amacının  “Çocuk ve gençlerimizin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak, alkol, sigara ve tüm zararlı alışkanlıklardan korumak, vatanını ve milletini seven, ruh, beden sağlığı yerinde olan sportmen bir nesil yetiştirmek” olduğu açıklandı.
34 branşta açılan spor okullarına kayıtlar sürerken, beklenti çok sayıda katılım olması yönünde.
İl Spor Merkezleri’nde branşlara göre ücret tarifesi şöyle: 
Basketbol (60 TL),  Futbol (80 TL), Voleybol (50 TL), Atıcılık (30 TL), Hokey (10 TL), Cimnastik (40 TL), Badminton (10 TL), Tenis (80 TL), Tekvando (20 TL), Karate (20 TL), Masa Tenisi (30 TL), Güreş (10 TL), Judo (10 TL), Yüzme (Bakacakkadı 250 TL, Dedeman 225 TL), Boks (10 TL), Bilardo (30 TL), Bisiklet (50 TL), Halk Oyunları (30 TL), İzcilik (10 TL), Kürek (80 TL), Satranç (40 TL), Yelken (80 TL), Oryantring (20 TL), Bowling (100 TL), Bocce (20 TL), Kano (80 TL), Kick Boks (20 TL), Atletizm (ücretsiz), Hentbol (ücretsiz), İşitme Engelliler (ücretsiz), Özel Sporcular (Ücretsiz), Görme Engelliler (Ücretsiz), Eskrim (Ereğli), Okçuluk (Çaycuma)

?

STADA İNCELEME

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/stad.jpg

Zonguldak Kömürspor'un maçlarını oynadığı Karaelmas Kemal Köksal Stadı'nın yıkılmaya yüz tutmuş kapalı tribünleri uzmanlar tarafından incelendi.
2 yıldır spor kamuoyunun gündemini sıkça meşgul eden stat tribünleri, dün Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gelen uzman kişiler tarafından incelendi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, stadın açık tribününde çökme meydana gelen kısım ile çatlakların oluştuğu kapalı tribün ve harabeyi andıran soyunma odaları ile koridorların son halini uzmanlara gösterdi.
Uzmanların inceleme sırasında sık sık not aldıkları gözlendi. Çöken açık tribün ve kapalı tribünlerle ilgili nasıl bir kararın alınacağı merakla bekleniyor.

?

"Seyyah Ulu Çınarın izinde" projesi tanıtıldı

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/seyyah.jpg

Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından "Seyyah  Ulu Çınarın izinde" isimli hareketlilik projesi kapsamında okul idarecilerinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

?

MÜDÜRLER MERKEZ'DE BİR ARAYA GELDİ

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/MDLER.jpg

Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Seyyah-Ulu Çınarın İzinde” hareketlilik projesiyle ilgili bilgi alışverişinde bulunmak üzere toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıya Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Uğur Akdeniz Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, Çaycuma İlçe Müdürü Ahmet Karayılmaz, Devrek İlçe Müdürü Zafer Yurtsevenyener, Ereğli İlçe Müdürü Adem Çelik, Alaplı İlçe Müdürü Mustafa Öztürk ve Gökçebey İlçe Müdürü Fazıl Aytaş katıldı. Toplantıda proje ile ilgili  bilgi alışverişinde bulundu.
?

HAYDİ ÇOCUKLAR SPORA

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/%C5%9Fafak.jpg

 

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, dün Hüseyin Girgin ve Fatih İlköğretim Okulu öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilerle voleybol oynayarak kaynaşan Akdeniz, ardından elleriyle tek tek şapka ve t-şort dağıttı. İl Müdürü, yaz ayının gelmesiyle birlikte tüm öğrencileri İl Spor Merkezleri'ne davet etti.

?

Uğur Akdeniz, çocukları sevindirdi..

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/u%C4%9Fur%20-0.jpg

Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, beraberinde Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez ile Kilimli Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’nda 50 öğrenciye tişört ve şapka dağıttı.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, tişört ve şapkaları dağıttıktan sonra öğrenciler, okulların kapanmasına az bir süre kaldığını belirterek, düzenleyecekleri yaz spor okullarına katılım çağrısında bulunarak şunları söyledi:
YAZ SPOR KAMLARIMIZIZA TÜM ÖĞRENCİLERİN KATILMALARINI BEKLİYORUZ..
“Zonguldak Gençlik Merkezi’mizin açtığı satranç ve resim Kursların da görev aldınız ve biz onları sergiledik. Şimdi aynı zamanda okulların kapanmasına az bir zaman kaldı. Okullar kapandıktan sonra sizleri İl spor merkezimizde yaz spor okullarımız var ve sizleri de bu okullara davet ediyoruz. Bu okullarda hemen hemen tüm spor dallarında gençlere hizmet vereceğiz. Sizleri oraya bekliyoruz. Haziran-Temmuz aylarında yaz ayını iyi geçirmek için bir dahaki eğitim ve öğretim sezonuna daha güçlü girebilmek için yaz ayında bol bol spor yapmanızı ve bizim faaliyetlerimize katılmanızı bekliyoruz.
Aynı zamanda buradaki resim ve satranç kursunu yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Okulumuzu Gençlik Merkezi’mizin hizmetlerine açan okul müdürümüz Hürriyet Berberoğlu’na, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, burada faaliyete açılmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Gençlik Merkezi’mize teşekkür ediyorum.
Sizleri Gençlik Merkezimizdeki ve İl Spor Merkezi’mizdeki faaliyetlere bekliyoruz. Görüşmek üzere.”
?

Akdeniz’den Candan’a teşekkür

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/d612533ed21029352aa2c7f3be1bd9ab_M.jpg

Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından, tesisleşme atağı devam ediyor.

Alaplı’ya sentetik saha, Ereğli-Kandilli’de bulunan mevcut saha sentetik çime dönüştürülecek, Gümeli’de ise 500 kişilik spor salonu yapılacak. Kozlu’da da Gençlik Merkezi yapılacak..

Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından, il genelinde tesisleşme atağı devam ediyor.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Alaplı’da sentetik saha yapılacak. Ereğli Kandilli’de mevcut olan saha sentetik çim haline dönüştürülecek. Gümeli’de 500 kişilik Spor Salonu ile Kozlu’da ise Gençlik Merkezi yapılacak.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, bahsedilen projelerin önümüzdeki üç ay içerisinde ihalelerini gerçekleştireceklerini belirterek şunları söyledi:
“Alaplı ilçemizde bulunan arazimize sentetik saha inşasına bu yıl içerisinde inşallah başlanacak. Ereğli İlçemiz Kandilli’de bulunan yine kendimize ait sahamız var ve o sahamızı da yine sentetik saha haline getiriyoruz. Onların ihale izinlerini bekliyoruz. Önümüzdeki bir iki ay içerisinde ihaleye çıkacak.
Ayrıca Ereğli’ye bağlı Gümeli Beldemizde 500 kişilik spor salonu inşaatımız var. Onun da yazışmaları tamamlandı. Orman Genel Müdürlüğü’nden kesin iznini bekliyoruz. Bununla ilgili de kesin izinler çıktıktan sonra ihale sürecine gireceğiz. Bunun haricinde kozlu beldemizde Gençlik Merkezi yapım işimiz var. Bu çalışmaların hepsi artık belli bir yola girdi ve hepsinin ihalelerinin gerçekleşmesi için genel müdürlüğümüzden onay bekliyoruz.
Bazıları bir iki ay içerisinde ama en geç hepsi tamamı üç ay içerisinde hepsinin inşaatları başlamış olacak.

?

Kilimli’de Muhteşem kutlama..

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/ba15699c21bf65981a59742daef7f2e5_M.jpg

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası nedeniyle Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürlüğü ve Kilimli Belediyesi işbirliğiyle Kilimli Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’nda Gençlik Haftası kutlamaları gerçekleştirildi.

 

Kutlamalara; Kilimli Belediye Başkanı Dr. Seçkin Özdemir, Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz. Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, Fatih Halk Eğitim merkezi müdürü Zülfikar Uçar, çevre okul müdürleri ve davetliler katıldı.

 

 

Okul bahçesinde gerçekleştirilen Gençlik Haftası etkinliklerine katılım bir hayli yoğun oldu.

 

Kutlamalarda Fatih Halk Eğitim merkezi halk Oyunları ekibinin gösterisi, Kilimli Folklor Sanat ve Eğitim Derneği’nin (KİFSED) Kastamonu yöresi halk oyunları gösterisi, Kilimli Cumhuriyet İlköğretim Okulu Karadeniz Ekibi ve Kilimli Ziya Gökalp İlköğretim Okulu dans gösterileri gerçekleştirildi.

 

Ayrıca Gençlik Merkezi Solisti Aytekin Aslanbaki’de seslendirdiği şarkılarla katılımcıları coştururken, kutlamalar bir hayli renkli görüntülere sahne oldu.

?

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/unti.bmp

Tekvando Federasyonu tarafından  geçen hafta sonunda Zonguldak’ta gerçekleştirilen “Batı Karadeniz Tekvando Şampiyonası’na” katılan Yıldız Gençlik Spor Kulübü  sporcuları büyük bir başarıya imza attılar. Antrenör Sevcan Tokoç Çiçek  nezaretinde çıktıkları  müsabakalarda çeşitli kategorilerde çok sayıda madalya kazanan sporculara çeşitli hediyeler verildi. Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Şube Müdürü İbrahim Açıkgöz ve Yıldız Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hasan Zorba, Antrenör Sevcan Tokoç Çiçek ve sporcuları elde ettikleri başarılardan dolayı kutlayarak çeşitli hediyeler verdiler. 
?

 

http://zonguldak.gsb.gov.tr/IlMudurlukleriResimleri/77a7e1bbe46f4db0289f4c771bea6c00_M%5b1%5d.jpg

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, Spor Uzmanı Barış Özdemir ve personel Nihat Ayaz’la birlikte Hüseyin Girgin ve Fatih İlköğretim Okulu ziyaret ederek  öğrencileri sevindirdi.

Öğrencilere şapka ve tişört dağıtan Akdeniz, onlarla bir süre top oynayarak  hoşça vakit  geçirdi. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü  Uğur Akdeniz’e bu anlamlı davranışından dolayı  teşekkür eden Hüseyin Girgin İlköğretim Okulu Müdürü Reşat Demirbaş yaptığı konuşmada şunları söyledi;“Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Uğur Akdeniz’e bu anlamlı davranışından dolayı teşekkür ediyoruz.Gençlerin daha iyi ortamda yetişebilmesi için ücretsiz kurslar, kamplar, spor faaliyetleri düzenliyorlar. Öğrencilerimizin spor faaliyetlerine, kamplara, kurslara yönlendirmek için biz de üzerimize düşeni yapacağız. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediliyorum.” 
Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz gençlere büyük önem verdiklerini belirterek, “Okulların tatile girmesine az bir zaman kaldı. Tatille sizleri İl Spor Merkezlerince açılan yaz spor okullarına bekliyoruz.  Spor hem daha sağlıklı gelişmenizi  sağlayacak hem de  yaz tatilini daha faydalı şekilde geçirmesine  etkin olacaktır.”dedi.